Registrace na AliExpress – jak na přihlášení?

Nakupování online se v současné době stává čím dál více populárnější a jednou z platforem, která si mezi zákazníky získala obrovskou oblibu, je AliExpress. E-shop AliExpress je jedním z prvních čínských e-shopů, který prorazil i v Česku a získal si tak oblibu milionů zákazníků. Nakupování na AliExpress je jednoduché, nutná je však registrace na AliExpress a vytvoření vlastního účtu. Jak však na registraci na AliExpress a následné přihlášení na AliExpress? Zvládne to opravdu každý? 

AliExpress je jedna z největších platforem pro online nakupování na světě. Funguje na bázi přímého nákupu zákazníků od prodejců, což umožňuje e-shopu nabízet zboží za ještě nižší ceny. 

AliExpress v roce 2010 spustila čínská nadnárodní technologická společnost Alibaba Group, která se zaměřuje na zprostředkování obchodu mezi mezinárodními kupujícími a čínskými dodavateli. 

Kromě platforem online obchodu společnost Alibaba expandovala i do dalších oblastí technologií a inovací. Společnost má divizi cloud computingu, která poskytuje řadu cloudových produktů a služeb pro podniky a organizace.

Alibaba vlastní také divizi digitálních médií a zábavy, která produkuje a distribuuje filmy, televizní pořady a další obsah. 

Kromě svých online podniků Alibaba investovala do řady společností a startupů po celém světě. Tyto investice pokrývají širokou škálu odvětví, včetně logistiky, plateb a umělé inteligence. Tato diverzifikace umožnila společnosti Alibaba rozšířit svůj záběr a posílit svou pozici globálního technologického lídra.

Proč je AliExpress tak úspěšný? 

Jedním z hlavních důvodů úspěchu e-shopu AliExpress je široký výběr produktů. S více než 100 miliony produktů v různých kategoriích, jako je elektronika, móda, dům a zahrada, krása a další, si na AliExpress najde každý něco pro sebe. 

AliExpress navíc nabízí výrobky jak velkých značek, tak i malých podniků, čímž poskytuje menším firmám možnost prodávat svoje zboží do celého světa. To významně přispělo k růstu malých podniků, za což byl AliExpress několikrát vyznamenán.

Kromě rozsáhlého sortimentu produktů nabízí AliExpress také nízké ceny produktů a časté slevy a akce, což z něj činí ještě atraktivnější možnost nákupu. Platforma má také program ochrany kupujících, který zaručuje vrácení plné částky v případě, že obdržený výrobek neodpovídá popisu nebo nedorazí ve slíbeném termínu.

Principem prodeje a nákupu zboží na AliExpress je propojení zákazníků přímo s výrobci, čímž odpadá potřeba zprostředkovatelů a dále se tak snižují náklady na zboží. Tento princip umožňuje zákazníkům nakupovat zboží v podstatě za výrobní ceny, což např. v českých e-shopech není možné. Dalšími příklady e-shopů s extra nízkými cenami jsou Temu a Wish. Co mají společného, a v čem se naopak liší?

Jak na registraci na AliExpress

Registrace na AliExpress není nijak složitá, zabere však pravděpodobně o trochu více času, než na podobných webových stránkách. Registrace je delší z důvodu větší ochrany kupujících a prodejců. 

Registrace na AliExpress probíhá následujícím způsobem: 

  • webové stránky AliExpress
  • vytvoření účtu
  • samotná registrace
  • osobní údaje
  • ověření registrace
  • přizpůsobení účtu

Nejjednodušší možností, jak na registraci na AliExpress, je do webového prohlížeče uvést adresu e-shopu, aliexpress.com, a počkat, až se načte domovská stránka. 

Pro AliExpress registraci je po načtení domovské stránky e-shopu nutné kliknout na tlačítko „Sign In / Register“, které se nachází v pravém horním rohu stránky. Po kliknutí na dané tlačítko by měl neregistrovaný zákazník kliknout na „Register“, protože se jedná o novou registraci. Stávající zákazník, které již má svoje přihlašovací údaje a na AliExpress se přihlašuje, klikne na tlačítko „Sign In“. 

AliExpress nabízí různé možnosti registrace, včetně e-mailu, telefonního čísla nebo účtů na sociálních sítích. Lze se tak registrovat pomocí Google účtu, Facebook účtu, Twitter účtu nebo Apple účtu. 

Zákazník by si tedy měl vybrat typ registrace, který mu, k AliExpress registraci, vyhovuje nejvíce a přihlásit se. Pokud se však člověk rozhodne pro AliExpress registraci pomocí klasického e-mailu, je dobré si vytvořit silné heslo. 

Temu.com - nakupujte s dopravou zdarma

Exkluzivní slevy až 90 %, tisíce produktů za bezkonkurenční ceny, doprava zdarma na první objednávku a bezpečný nákup. To vše jsou důvody, proč se Temu řadí mezi nejoblíbenější e-shopy současnosti.

Nakupovat na Temu

K dokončení procesu registrace je nutné zadat několik základních osobních údajů, jako je např. jméno, datum narození, pohlaví a zemi. Dále je nutné zadat platné telefonní číslo, které bude použito pro účely ověření účtu. Telefonní číslo musí být platné, protože na něj bude zaslán ověřovací kód.

Po vyplnění osobních údajů je každý zákazník vyzván k zadání dodací adresy. Na zadanou adresu budou doručeny veškeré objednávky z AliExpress, proto je důležité si zkontrolovat správnost zadané adresy. Na AliExpress lze také přidat více adres doručení

Po zadání dodací adresy se zákazníkovi zobrazí uživatelská smlouva a zásady ochrany osobních údajů. Před odsouhlasením je důležité si tyto dokumenty pečlivě přečíst a porozumět jim. Následuje ověření, že zákazník není robot vyplněním CAPTCHA.

Po zadání osobních údajů je zákazník nucen ověřit svůj účet, zdali jsou údaje uvedené v registraci platné. Registraci na AliExpress lze ověřit pomocí e-mailu nebo telefonního čísla

Každý registrovaný zákazník si může dále přizpůsobit svůj účet dle vlastních preferencí. To zahrnuje výběr preferovaného jazyka, měny a případné nastavení oznámení.

Po úspěšné registraci se stačí přihlásit na AliExpress a nakupování může začít. 

Registrace na AliExpress je jednoduchá a nezabere příliš mnoho času.

AliExpress přihlášení

Přihlášení na AliExpress a následné nakupování na e-shopu lze pouze v případě předchozí úspěšné registrace, která musí být navíc ověřená pomocí e-mailu nebo telefonního čísla.  

Pro AliExpress přihlášení stačí na domovské stránce v pravém horním rohu kliknout na tlačítko „Sign In / Register“ a z nabídky vybrat tentokrát možnost „Sign In“. Poté stačí zadat e-mail a zvolené heslo, popř. se na AliExpress přihlásit pomocí dalších možností. 

Pro AliExpress přihlášení je důležité zvolit bezpečné a silné heslo a také používat dvoufázové ověření hesla tak, aby byla zajištěna bezpečnost vytvořeného účtu. 

Proč nakupovat právě na AliExpress? 

Na AliExpress najde každý zákazník široký výběr produktů z celého světa, přičemž zde lze koupit opravdu téměř vše – od oblečení a doplňků až po elektroniku a domácí potřeby.

Jednou z největších výhod nakupování na AliExpress jsou velmi nízké ceny nabízeného zboží, které navíc bývá ještě často v akcích, takže se cena dále snižuje. Jelikož se jedná o e-shop pro malé a střední podniky, prodejci na AliExpress často nabízejí produkty za nižší ceny než v tradičních maloobchodních prodejnách.

Zároveň na e-shopu AliExpress funguje přímý nákup zboží od prodejců, což vede ještě k nižším cenám zboží. 

AliExpress má také přísný systém hodnocení prodejců a zásady ochrany kupujících, aby zajistil kvalitu výrobků prodávaných na své platformě. Kupující tak mají jistotu, že nakupují od renomovaných prodejců. 

Webové stránky a aplikace jsou navrženy tak, aby byly uživatelsky přívětivé, což zákazníkům usnadňuje prohlížení a nakupování zboží. Díky vlastnímu účtu, kde lze sledovat zásilky, ukládat prohlížené zboží, zkoumat doporučené produkty nebo číst recenze zákazníků, je snadné najít a koupit ty správné produkty pro každého. 

AliExpress zároveň nabízí různé možnosti bezpečných plateb, včetně kreditních/debetních karet, PayPal a vlastní elektronické peněženky AliExpress, což usnadňuje a zabezpečuje provádění transakcí.

AliExpress má k dispozici celosvětovou přepravní síť, která zákazníkům umožňuje nakupovat produkty od prodejců z různých zemí. 

AliExpress také pravidelně nabízí nabídky, slevy a kupóny, díky kterým je nabízené zboží ještě levnější. 

Pokud má zákazník jakýkoliv problém při nákupu, nebo se potřebuje domluvit na výměně nebo vrácení zboží, AliExpress má k dispozici specializovaný tým zákaznické podpory, která je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. V některých zemích je zákaznická podpora AliExpress nabízena již v místním jazyce. 

Závěrem

Celkově lze říci, že nakupování na AliExpress nabízí pohodlný, cenově dostupný a bezpečný způsob nákupu široké škály produktů z celého světa. Díky uživatelsky přívětivému rozhraní, zásadám zajištění kvality a vynikajícím cenám je AliExpress oblíbenou volbou pro online nakupování. 

© 2024 Puntanela.cz | Nakódoval Leoš Lang