DPD – sledování zásilky, jak poslat balík, co dělat při nevyzvednutí

Sledování zásilky je v současné době již standardní nabídkou téměř každé přepravní společnosti, u DPD tomu není jinak. Co zákazník pro DPD sledování zásilky musí udělat a jak sledování zásilky funguje? 

Společnost Dynamic Parcel Distribution (DPD) je přední evropskou společností pro doručování balíků, která je známá svými efektivními a spolehlivými službami. 

Díky silné síti dep a partnerů po celém kontinentu je DPD schopna zajistit rychlé doručení a konkurenceschopné ceny pro každého. 

Co je obsahem článku?

Společnost DPD nabízí také službu „Sledování zásilky“. Sledovat zásilku od DPD lze přímo na webu dpd.com nebo v aplikaci MyDPD.

DPD využívá v České republice celkem 22 dep a 2 překladiště, přičemž k největším patří depo Modletice a Praha.

Při problémech se zásilkou může zákazník snadno kontaktovat společnost přes kontaktní formulář nebo infolince 225 373 373 každý den od 7:00 do 18:00.

S aplikací MyDPD lze jednoduše sledovat zásilku v reálném čase, změnit termín doručení nebo vybrat jiné výdejní místo.

Vrácení zásilky lze jednoduše přes kurýra, který si zásilku sám vyzvedne, nebo na výdejních místech Pickup, kterých je v České republice přes 100 000.

DPD sledování zásilky – základní informace

Sledování zásilek je proces, který slouží ke sledování pohybu a polohy zásilky od okamžiku jejího odeslání až do okamžiku, kdy dorazí na místo určení. Zahrnuje použití jedinečného identifikačního čísla nebo sledovacího kódu přiděleného zásilce, který umožňuje v reálném čase aktualizovat informace o místě jejího pobytu a stavu doručení. 

Tuto službu běžně poskytují poštovní a kurýrní společnosti podnikům i jednotlivým zákazníkům a stala se základním nástrojem moderní přepravy a logistiky.

Ve velkém využívají sledování zásilky i zákazníci DPD. Jak na DPD sledování zásilky? Je to jednoduché, cestu svojí zásilky může zákazník kontrolovat v sekci „Sledování zásilky„, kterou najde na webu dpd.com

K DPD sledování zásilky je potřeba 14místné číslo zásilky, které stačí zadat do vyhledávacího políčka. Jakmile je číslo zadáno, během chvíle zákazník uvidí, kde se jeho zásilka nachází. Se službou DPD private navíc může zákazník snadno zjistit, kdy přesně bude jeho zásilka doručena. 

Pokud nemá zákazník k dispozici 14 místné doručovací číslo, je nutné se obrátit na odesílatele pro jeho zaslání. 

Sledovat zásilku DPD lze také s aplikací MyDPD


Kromě DPD nabízejí sledování zásilky i některé čínské e-shopy, jako např. AliExpress nebo Shein. V České republice lze dále sledovat zásilky od České pošty.


Informace o sledování zásilky se shromažďují a aktualizují v centrální databázi, ke které pak mají přístup odesílatel i příjemce prostřednictvím online platformy nebo mobilní aplikace.

Sledování v reálném čase umožňuje zákazníkům mít naprostý přehled a kontrolu nad stavem jejich zásilky, včetně očekávaného data doručení a případných zpoždění nebo problémů, které mohou během přepravy nastat.

Kromě sledování fyzického pohybu zásilky nabízejí některé společnosti sledování také další funkce, jako je doklad o doručení, potvrzení podpisu a možnost požádat o přesměrování nebo změnu termínu doručení. 

DPD kontakt

Společnost má díky Geopost v Evropě propojenou síť dep a překladišť. V České republice má společnost celkem 22 dep a 2 překladiště. 

Depa DPD slouží ke skladování zásilek, rozřazení zásilek a následnému rozvozu. V depech lze zároveň vyzvedávat zásilky v rámci výdejních míst Pickup a zároveň je i zanechat k přepravě. Možnost odeslání zásilky je však možná na jakémkoliv jiném výdejním místě DPD. 

Mezi depa, kde se dá kontaktovat DPD, patří např.: 

 • Depo Modletice
 • Depo Chlumec u Ústí nad Labem
 • Depo České Budějovice
 • Depo Ostrava
 • Depo Plzeň
 • Depo Hradec Králové
 • Depo Otrokovice
 • Depo Brno
 • Depo Pardubice

Zajít se zásilkou na depo nebo si ji tam vyzvednout samozřejmě nepatří k jediné možnosti kontaktu DPD. Možností, jak kontaktovat DPD je více, např. může zákazník zavolat na DPD infolinku nebo se e-mailem obrátit na zákaznický servis. 

DPD infolinka

Při problémech s odesláním nebo vyzvednutím zásilky lze kontaktovat zákaznický servis, který se bude snažit co nejrychleji problém vyřešit. 

Zákaznický servis lze kontaktovat pomocí: 

 • kontaktního formuláře na webu společnosti
 • pomocí emailu info@dpd.cz
 • pomocí DPD infolinky

DPD infolinka je k dispozici na telefonním čísle 225 373 373 každý den od 7:00 do 18:00. Na DPD infolinku lze tak zavolat i o víkendu. 

Pokud se zákazník rozhodne kontaktovat DPD pomocí kontaktního formuláře, stačí na webu vyplnit jméno, telefon, e-mail, číslo zásilky a vlastní zprávu. 

Číslo zásilky bude zákazník potřebovat i při telefonickém kontaktu na DPD infolinku nebo při psaní klasického e-mailu společnosti. 

Aplikace MyDPD

Aplikaci myDPD lze získat jak v Google Play nebo App Store. Stažení aplikace je zdarma.  

Aplikace myDPD umožňuje uživatelům snadno sledovat své zásilky a zobrazovat aktualizace doručení v reálném čase, aniž by museli neustále kontrolovat svůj e-mail nebo kontaktovat zákaznický servis.

Aplikace navíc nabízí řadu funkcí, které usnadňují a zefektivňují proces přepravy. Uživatelé mohou snadno plánovat vyzvednutí, přizpůsobit si preference doručení a v případě potřeby snadno přesměrovat zásilky. To je užitečné zejména pro zaneprázdněné osoby, které se nemusí dostavit k doručení nebo potřebují na poslední chvíli změnit místo doručení.

Díky aplikaci myDPD může zákazník: 

 • sledovat zásilku v reálném čase
 • změnit termín doručení zásilky
 • vybrat výdejní místo
 • změnit adresu doručení
 • přesměrovat zásilku na jiné místo doručení

Po stáhnutí se zákazník do aplikace my DPD jednoduše registruje, nastaví se požadované preference doručení a očekává zásilku. Vše lze vyřídit stejným způsobem také na webových stránkách DPD

Preference doručení si zákazník nastavuje sám dle místa bydliště, popř. zdali chce zásilku doručit až domů nebo do výdejního boxu. 

Při vrácení zboží musí být balíček řádně zabalen, návod lze najít na webu DPD.

DPD Shipping a DPD Easy

Pro menší a středně velké klienty DPD se doporučuje aplikace DPD Shipping, díky které mají podniky kompletní kontrolu nad přepravou jejich zásilek se společností DPD. 

Do aplikace stačí nahrát pouze databázi adres, které se dále využívají k doručování zásilek. Zákazník má díky aplikaci vše přehledně na jednom místě a díky funkci hromadného tisku štítků ušetří spoustu času. 

V aplikaci DPD Shipping zákazníci mohou: 

 • jednoduše vytvořit objednávku
 • snadno vytisknout přepravní štítky
 • objednat svoz zásilek u odesílatele
 • objednat svoz zásilek ve vybraných zemích Evropské Unie
 • automaticky nahrávat údaje k zásilkám
 • online sledovat zásilky
 • vše využívat bez zálohování dat

Aplikaci však mohou využívat pouze registrovaní zákazníci s přiděleným zákaznickým číslem. 

Na podobném principu funguje také zákaznická aplikace DPD Easy, která je vhodná pro větší klienty DPD.

Vrácení zásilky s DPD

Společnost DPD samozřejmě zákazníkům umožňuje i snadné vrácení zásilky díky službě vrácení balíku. 

Vrácení balíku je velmi jednoduché a lze ho uskutečnit dvěma způsoby

 • přes kurýra
 • na výdejním místě Pickup

Pokud zákazník zvolí možnost vrácení balíku přes kurýra, může si ho objednat tam, kam se mu to hodí nejvíce – ať už do práce, nebo domů. Zásilku je nutné správně zabalit a počkat na kurýra, který přijede s připraveným štítkem na odeslání zásilky. 

Druhou možností je ponechání zásilky na výdejním místě Pickup, kde si ji kurýr posléze sám vyzvedne. Zásilka musí být správně zabalená a opatřená štítkem pro odeslání zásilky. 

O společnosti DPD

DPD (Dynamic Parcel Distribution) je společnost zabývající se doručováním balíků v Evropě a dalších částech světa. Byla založena v roce 1977 a od té doby se stala jednou z předních kurýrních a logistických společností. 

Společnost se specializuje na poskytování spolehlivých a efektivních doručovacích služeb od dveří ke dveřím pro vnitrostátní i mezinárodní zásilky. 

DPD má rozsáhlou síť více než 42 000 míst, včetně servisních míst a míst pro předání zásilek, která pokrývají více než 230 zemí světa. Tato rozsáhlá síť umožňuje společnosti DPD nabízet svým zákazníkům pohodlné a flexibilní možnosti doručování, což z ní činí jednu z nejpreferovanějších kurýrních služeb pro jednotlivce i firmy. 

V současné době využívá DPD ve městech téměř 100% nízkoemisní doručování, používá 8500 nízkoemisních vozidel a 82 % elektřiny využívá z obnovitelných zdrojů. 

Společnost je známá svým inovativním a ekologickým přístupem k doručování zásilek. Jako první balíkový přepravce nabízí doručování s nulovými emisemi oxidu uhličitého, využívá elektrická vozidla a do svého provozu zahrnuje různé ekologické postupy. Díky tomu si DPD získala pověst odpovědné a udržitelné logistické společnosti. 

Kromě toho společnost DPD investovala do pokročilých technologií, aby zlepšila své doručovací služby. Společnost nabízí sledování zásilek v reálném čase, což zákazníkům umožňuje kdykoli zjistit přesnou polohu jejich zásilky. Společnost DPD rovněž vyvinula uživatelsky přívětivou mobilní aplikaci, která zákazníkům umožňuje snadno spravovat a sledovat zásilky z jejich chytrých telefonů. 

© 2024 Puntanela.cz | Nakódoval Leoš Lang