Jak udržet tělo ve zdraví – tipy a triky

Dnešní rychlý a uspěchaný způsob života často vede k zanedbávání sama sebe, absenci sportu a nezdravému jídlu. Pokud v sobě člověk najde sílu a  chce opravdu něco změnit, může se snadno ztratit ve velkém množství informací. Jak tedy udržet tělo i mysl ve zdraví a nezbláznit se z toho? 

Zdravý životní styl má nespočet výhod, a to jak fyzických, tak i duševních. Vyvážená strava a fyzická aktivita mohou zabránit řadě zdravotních problémů, jako jsou srdeční choroby, cukrovka a obezita. 

Zdravá strava zlepšuje také celkovou hladinu energie, posiluje imunitní systém a pomáhá udržovat zdravou hmotnost. Kromě fyzického zdraví hraje zdravý životní styl zásadní roli také v duševní pohodě. 

Pravidelné cvičení uvolňuje endorfiny, které mohou snížit stres a úzkost a zlepšit náladu a celkové duševní zdraví. Zdravá strava navíc může prospívat i mozku, protože zlepšuje soustředění a paměť. 

Co je obsahem článku? 

 • Stačí pouze pohyb?
 • Prozdravi.cz recenze
 • Insportline slevový kupon

Stačí pouze pohyb? 

Pohyb sám o sobě je rozhodně vhodný pro každého v jakémkoliv věku, zdravý životní styl je však důležité brát komplexněji. 

Ke zdravému životnímu stylu může přispět také začlenění postupů péče o sebe, jako je dostatek spánku, cvičení všímavosti a zvládání stresu. Tyto návyky podporují relaxaci, snižují riziko vyhoření a mohou vést k pozitivnějšímu myšlení

Kromě fyzických a duševních výhod může mít zdravý životní styl pozitivní dopad také na vztahy a společenský život. Protože, pokud se cítíme dobře sami se sebou, je pravděpodobnější, že si vytvoříme a udržíme pozitivní vztahy i s okolím. 

Do zdravého životního stylu patří:

 • pohyb
 • vyvážená strava
 • relaxace
 • doplňky stravy

Co se týká pohybu, tak by se měl člověk snažit během den pohybovat co nejpřirozeněji, tzn. chodit pěšky, po schodech apod. Dále je také vhodné 2x – 3x týdně zařadit nějaký sport, důležité je si vybrat takový, který bude člověka bavit. 

Člověk však může cvičit i doma, buď za pomocí cvičení s vlastní vahou, nebo si lze pořídit i různé cvičební pomůcky či stroje např. na insportline.cz

Jíst vyváženě neznamená nějaká dietní omezení, která budou člověku nepříjemná. Vyvážená strava znamená, že člověk jí tak, aby byly ve stravě zastoupeny všechny základní makroživiny, a to tedy tuky, cukry a bílkoviny. V jídelníčku by tak nemělo chybět nic zásadního a člověk by se neměl velkým způsobem omezovat, jinak je změna stravování dlouhodobě neudržitelná

Pokud se člověk chce cítit dobře, odpočatě a zrelaxovaný, je důležité dostatečně dlouho spát a mít přes den čas na sebe. Jakákoliv aktivita, při které lze tzv. “vypnout hlavu”, je pro udržení zdravé mysli stěžejní. Nabízí se tak meditace, ruční práce, procházky venku apod. 

Pro správný výběr těch vhodných doplňků stravy může pomoci iHerb nebo jeho česká obdoba prozdravi.cz. Na obou portálech lze nakoupit různé doplňky stravy dle potřeb každého z nás, přičemž recenze prozdravi.cz jsou pouze pozitivní. 

iHerb i prozdravi se zaměřují na prodej přírodních doplňků stravy a kosmetiky, a i když je iHerb americký e-shop, po přihlášení zde lze nakupovat jako v jakémkoliv jiném e-shopu. Stránky jsou sice v angličtině, ale měnu lze nastavit na české koruny.  

Prozdravi.cz recenze

Web prozdravi.cz se zaměřuje na širokou škálu čtenářů, kterým není lhostejné jejich zdraví a způsob života. 

Čtenáři mají k dispozici články na různá témata ohledně zdraví, mohou využít poradnu, koupit si zdravotní obuv, pomůcky na cvičení nebo přírodní kosmetiku a produkty do domácnosti. Veškeré produkty jsou co nejvíce ekologické

Recenze prozdravi.cz jsou tak velmi pozitivní, čtenáři neberou stránky pouze jako e-shop, ale jako komplexní poradnu na různé zdravotní neduhy. 

Insportline slevový kupon

Značka Insportline slouží sportovním nadšencům, kteří preferují sportování v domácích podmínkách bez návštěvy posilovny. Doma může člověk jednoduše posilovat s vlastní vahou nebo využít různých strojů a pomůcek ke cvičení. 

Insportline pro své zákazníky připravuje každoročně několik slev a nakoupit lze i s Insportline slevovými kupony, které lze získat např. na webu vasekupony.cz nebo dobrekupony.cz. 

Co vše lze koupit s Insportline slevovým kuponem?  

 • trenažéry
 • vybavení domácí posilovny
 • sportovní pomůcky na všechny druhy cvičení
 • sportovní oblečení
 • doplňky stravy na hubnutí
 • pomůcky proti bolestem zad a kloubů
 • pomůcky a vybavení na masáže
 • sporttestery a chytré hodinky

Pokud se tedy člověk necítí na cvičení dobře v kolektivu, nemá čas dojíždět na cvičení, nebo se v okolí jeho bydliště žádné možnosti cvičení nevyskytují, je Insportline ta správná volba. 

© 2024 Puntanela.cz | Nakódoval Leoš Lang