Balando –  recenze zákazníků

E-shop Balando se v poslední době stal předmětem diskusí a rozporuplných názorů, zejména pokud jde o zkušenosti zákazníků a dostupné recenze Balando. Přestože mnoho zákazníků má pozitivní zkušenosti, nechybí ani v případě obchodu Balando recenze negativní. A ty by měly být důvodem k zamyšlení nad tím, co může být příčinou nespokojenosti. Má e-shop Balando recenze na Heurece? Co dalšího je dobré o tomto e-shopu vědět?

Na internetových fórech a nákupních platformách se objevují stovky zákazníků, kteří kritizují kvalitu zboží, pomalu řešené reklamace a také neochotu e-shopu vrátit peníze

Na co si zákazníci nejčastěji stěžují

Přestože špatné recenze Balando existují, je důležité zdůraznit, že některé z nich mohou být založeny na individuálních případech a nemusí odrážet celkovou kvalitu služeb Balando.cz. Otevřená diskuse a sdílení zkušeností mohou být konstruktivním způsobem, jak podporovat lepší služby a zároveň pomoci ostatním zákazníkům.

Nejčastějšími problémy, které zákazníci uvádějí ve svých recenzích, jsou:

 • Zboží nikdy nedorazilo nebo dorazilo po několika měsících.
 • Zboží bylo jiné než na fotografiích, například jiné barvy, velikosti, materiálu nebo designu.
 • Zboží bylo nekvalitní a rychle se rozbilo.
 • Reklamace byly řešeny pomalu a neochotně, nebo nebyly vůbec uznány.
 • Neochota e-shopu vrátit peníze.

Varování České obchodní inspekce

Česká obchodní inspekce (ČOI) e-shop Balando.cz již několikrát varovala před podvodnými praktikami. V roce 2022 ČOI e-shopu udělila pokutu ve výši 100 000 Kč za to, že sliboval doručení zboží do 24 hodin, ačkoli to nebylo možné. V roce 2023 evidovala ČOI na e-shop více než 100 stížností.

E-shop Balando na svém webu uvádí, že se snaží o maximální spokojenost zákazníků a že všechny reklamace řeší podle platných zákonů. Nabízí také lhůtu 14 dní na vrácení zboží bez udání důvodu.

I přes tato tvrzení však zákazníci v recenzích uvádějí, že s e-shopem Balando.cz mají negativní zkušenosti. Recenze Balando z většiny pozitivní nemá, pokud tedy kdokoli uvažuje o nákupu na tomto e-shopu, důrazně se doporučuje předem přečíst recenze ostatních zákazníků.

Doba doručení z Balanda a sledování zásilky online

Balando na svém webu uvádí, že zboží bývá doručeno v rozmezí 10 až 40 pracovních dní. Nicméně ze zkušeností zákazníků je patrné, že mnohdy trvá doručení několik dlouhých měsíců. Dobu doručení Balando dle dostupných hodnocení e-shopu tedy zpravidla nedodrží.

Sledování zásilky z Balando se zdá přinejmenším poněkud nepřehledné, neboť na Balado.cz v kategorii „Doprava a platba“ v odstavci „Doba dodání“ stojí následující:

„Zásilka je doručena (uložena k vyzvednutí) zákazníkovi Českou poštou. Může se však stát, že zásilku pracovník České pošty zanechá na poště a je nutné si proto pravidelně kontrolovat schránku. Větší balíčky doručí expediční služby DHL či DPD.“

Z tohoto sdělení to vypadá, že vlastně není vůbec jasné, kdo balíček doručí. Balando sledování zásilky sice na svých stránkách slibuje, ale zpravidla svůj příslib nedodrží.

Balando – kontakt (telefon)

Na webu Balando.cz je v informacích o tom, jak e-shop kontaktovat následující: e-mailová adresa, telefonní číslo s českou předvolbou, bankovní spojení, pracovní doba a také kontaktní formulář

Obvyklou dobu odpovědi na e-mail uvádí e-shop jako průměrně 12 hodin a maximálně 24 hodin. Tyto informace se opět neshodují s většinou dostupných negativních recenzí, kde zákazníci uvádějí nulovou zpětnou vazbu. Balando kontakt telefonem sice nabízí, ale zvednutí se zákazník nedočká. Stejně tak odpovědi na e-mail, či zprávu poslanou za pomoci kontaktního formuláře. 

Čínské zboží na českém e-shopu

Balando je jedním z dalších českých e-shopů přeprodávajících produkty z Číny. Tento typ zboží je v posledních letech stále oblíbenější. Důvodem jsou především nízké ceny, které mohou být až o několik desítek procent nižší, než u zboží vyrobeného v Evropě.

Mezi hlavní výhody patří:

 • Nízké ceny: Čínské zboží je často vyrobeno z levných materiálů a nižší cenou pracovní síly, což umožňuje jeho výrobci nabízet ho za výrazně nižší částky.
 • Široký výběr: Od oblečení a obuv, přes elektroniku, až po domácí potřeby.
 • Rychlá doručení: E-shopy často nabízejí dopravu do České republiky zdarma nebo za velmi nízké ceny. Doba doručení se pohybuje od několika dní až do několika týdnů.

Při nákupu čínského zboží na českých e-shopech je však třeba být opatrný. 

Mezi hlavní rizika patří:

 • Kvalita zboží: Čínské zboží je často nekvalitní a rychle se rozbije.
 • Nedodržení termínů doručení: Čínské e-shopy často nedodržují termíny doručení.
 • Clo a daně: U zboží z Číny nad hodnotu 150 EUR je třeba uhradit clo a daně.

Zde je několik tipů, jak se vyhnout rizikům:

 • Nákup pouze od renomovaných e-shopů: Pokud je e-shop hodnocen dobře a má pozitivní recenze zákazníků, je menší pravděpodobnost potíží.
 • Pečlivé pročtení obchodních podmínek e-shopu: Je dobré znát podmínky doručení, reklamace a vrácení zboží.
 • Důkladná kontrola před převzetím Pokud zboží není v pořádku, doporučuje se neprodleně ho reklamovat.

Nakupování čínského zboží na českých e-shopech může tedy být výhodné, s úvahou uvedených tipů. Při nákupu však vždy existuje určité riziko, které je třeba mít na paměti.

V některých případech bývá bezpečnější nakoupit v čínském e-shopu s dopravou zdarma. Mezi takové patří například Temu, AliExpress nebo Wish. Všechny mají širokou základnu zákazníků a dobře dohledatelné recenze.

Balando a celní řízení

Zboží objednané z Balando do rukou spotřebitele putuje až z daleké Číny. V některých případech nedorazí vůbec, jindy Česká pošta překvapí nakupující probíhajícím celním řízením. Je známo, že balíčky z Číny, které se neposílají z evropských skladů podléhají clu. V každém případě je dobré využít sledování zásilky České pošty a mít tak o balíku neustále přehled.

E-shop Balando nabízí široký výběr zboží za nízké ceny. Tyto ceny však mohou být zavádějící, protože zboží pochází z Číny a je zpoplatněno clem. V případě, že zákazník zboží nepřevezme, může být povinen uhradit clo a případně i náklady na vrácení zboží zpět do Číny.

Nakupovat se vyplatí s rozvahou

Ještě před nákupem na e-shopu Balando.czi by si měli být zákazníci vědomi rizik. Existuje velká pravděpodobnost, že zboží, které si klienti objednají, bude nekvalitní, nedojde včas, nebo budou následovat potíže s reklamací.

Pokud se však někdo rozhodne na Balando.cz přesto nakoupit, měl by si zboží předem pečlivě prohlédnout na fotografiích a přečíst si recenze ostatních zákazníků. Je nezbytné si také uvědomit, že dodací lhůta může být velmi dlouhá.

Jak se chránit před podvodem

Pokud se chtějí zákazníci ochránit před podvodem při nákupu na internetu, měli by dodržovat následující rady.

 • Nevynechat předchozí průzkum recenzí ostatních zákazníků.
 • Zkontrolovat obchodní podmínky e-shopu.
 • Neplatit předem.
 • V případě potíží se obrátit na Českou obchodní inspekci.
 • Nenakupovat na e-shopech, které mají podezřele nízké ceny.
 • Pokud je to možné, zjistit si, zda e-shop má sídlo v České republice.

Další rizikové e-shopy

Kromě e-shopu Balando.cz existují i další e-shopy, které mají podobné problémy. Mezi ně patří například Fruugo.cz, Rivalenti nebo Mollio.cz. Při nákupu na těchto e-shopech je nutné být obezřetný. 

Zpravidla platí, že ztraceným penězům a hořké pachuti nepovedeného nákupu lze předejít díky předchozímu průzkumu. Není nic snazšího, než do vyhledávače napsat například Balando recenze Heureka. Těchto pár minut průzkumu může ušetřit peněženku i nervy. Díky platformám, které sdružují zkušenosti zákazníků je tento proces jednoduchý a lze ho provést i z mobilu. 

České e-shopy s čínským zbožím na seznamu rizikových e-shopů ČOI

Česká obchodní inspekce (ČOI) zveřejňuje na svém webu seznam rizikových e-shopů. Tento seznam obsahuje e-shopy, které byly v minulosti kontrolovány ČOI a byly u nich zjištěny závažné nedostatky.

Závažné nedostatky, které mohou vést k zařazení e-shopu na seznam rizikových e-shopů, zahrnují:

 • Nedodržení obchodních podmínek: E-shop například nedodržuje lhůty dodání, neuznává reklamace nebo neinformuje zákazníky o podmínkách nákupu.
 • Podvodné praktiky: E-shop například nabízí zboží, které není skladem, nebo používá falešné recenze zákazníků.
 • Nekvalitní zboží: Zboží, které e-shop nabízí, je často nekvalitní a neodpovídá českým standardům.

Na seznamu rizikových e-shopů ČOI se nachází i několik českých e-shopů, které se specializují na prodej čínského zboží.

Zařazení e-shopu na seznam rizikových e-shopů je pouze doporučení spotřebitelům, aby nákup na tomto e-shopu důkladně zvážili. Seznam je pravidelně aktualizován, v žádném případě se však nejedná o úplný výčet rizikových e-shopů.

Rizikový e-shop: Balando recenzemi k nákupu nepřesvědčí

E-shop Balando.cz nabízí široký výběr zboží, od oblečení a obuvi přes elektroniku až po domácí potřeby. Ceny jsou často výrazně nižší než u konkurence, což může být pro některé zákazníky lákavou nabídkou. Informovaný spotřebitel však bude s nákupem na tomto e-shopu váhat

Na internetu se totiž objevují stovky negativních recenzí zákazníků, kteří si stěžují na všechny výše uvedené problémy. Na základě těchto negativních recenzí a varování ČOI se nákup na e-shopu Balando.cz nedoporučuje. Pokud se však navzdory všemu kdokoli rozhodne na tomto e-shopu nakupovat, je nezbytné si zboží pečlivě prohlédnout před převzetím a v případě problémů neváhat s reklamací.

© 2024 Puntanela.cz | Nakódoval Leoš Lang