Nejlepší chytré hodinky z Číny – průvodce nákupem

Smart hodinky přinášejí lidem řadu výhod. Mohou pomoci při péči o zdraví nebo snadnější ovládání telefonu. Kromě osvědčených značek na český trh přicházejí i hodinky z Číny. Ty jsou atraktivní především pro svou nízkou cenu. Jak se při nákupu neztratit a vybrat skutečně ty nejlepší hodinky?

Shrnutí článku

Chytré hodinky lze je zakoupit na čínských i českých e-shopech. Rozdíl je však v ceně.

Roste obliba chytrých hodinek z Číny. Ty jsou levné a nabízí mnoho funkcí.

Pomáhají lidem starat se o své zdraví.

Jsou užitečným pomocníkem v běžném i pracovním životě.

Trh s chytrými hodinkami je plný nejrůznějších značek a modelů. Jsou dobrým pomocníkem v každodenních činnostech. Díky funkcím jako je měření tepu nebo kyslíku v krvi pomáhají uživateli dohlížet na jeho zdravotní stav. Zároveň mohou hlídat, zda se člověk dostatečně hýbe, a tak ho motivovat k pohybu.

Krom toho lze jejich prostřednictvím ovládat telefon nebo si na nich nastavit nejrůznější připomínky a budíky. Zkrátka jde o takový malý telefon přímo na ruce.

Chytré hodinky mohou uživateli velmi usnadnit život.
Chytré hodinky mohou uživateli velmi usnadnit život.

Kde koupit smart watch?

Levné chytré hodinky z Číny lze sehnat skutečně ve velkém množství e-shopů, od globálních po vyloženě české. Pokud člověk už předem ví, jaký model chce pořídit, určitě snadno nalezne obchod, kde vysněné hodinky sehnat.

Pokud má zatím jen matnou představu, měl by si vybrat jeden z největších obchodů a v něm si vybrat to nejlepší. Pak je na něm, zda zde vybraný produkt i nakoupí, nebo se podívá, zda na jiném e-shopu není tentýž model za přijatelnější cenu.

Čínské e-shopy s chytrými hodinkami:

  • AliExpress
  • Temu
  • Shein
  • DHgate
  • Banggood
  • Geekbuying

Mezi nejznámější obchody patří čínský Aliexpress. Ten nabízí skutečně velký výběr zboží včetně chytrých hodinek. Navíc se pyšní nízkými cenami. Nevýhodou může být delší dodací lhůta a o něco horší záruka. Na Aliexpressu zboží nabízí různí prodejci a tak je dobré si ověřit jejich důvěryhodnost. To lze udělat za pomocí hodnocení a recenzí, které se na e-shopu nachází. Aliexpress hodinky jsou rozhodně levnou volbou.

Další možností je nákup v čínském e-shopu Banggood. Ten je zaměřený na prodej elektrotechniky. Vyznačuje se častými slevami a má o něco rychlejší dopravu než Aliexpress. Zároveň s tím má však i o něco menší výběr, i když stále větší než u evropské konkurence.

Chytré hodinky z Číny lze samosebou zakoupit i na českých e-shopech, jako je Alza.cz. Nevýhodou je vyšší cena oproti čínským obchodům a mnohem menší výběr, jelikož nabízí převážně vysoce rozšířené modely. Na druhou stranu nabízí záruku a českou podporu.

Také se vyplatí sledovat výprodeje na chytré hodinky. Tím jsou často známé právě čínské e-shopy. Z hlediska kvality hodinek by mělo být jedno, zda jsou chytré hodinky pořízeny z čínského nebo českého obchodu. Rozdíly mohou být v lokalizaci nebo jazykové podpoře. Přestože na čínských obchodech totiž jsou některé pánské i dámské chytré hodinky v češtině, není to vždy podmínkou.

Jak nakoupit chytré hodinky na Aliexpressu krok za krokem:

  1. Nejdříve je potřeba založit si účet na webu Aliexpressu nebo v jeho aplikaci.
  2. Vyplatí se si změnit měnu na české koruny.
  3. Dále je potřeba si vybrat hodinky. K tomu mohou pomoci filtry, které nejenom že umožní najít vhodný model, zároveň lze takto vyhledat produkty s dopravou zdarma (free shipping). Cena dopravy se totiž u různých produktů liší. Někdy jde o pár korun, jindy i několik stovek.
  4. Následně je vhodné si prostudovat stránku produktu. Zkontrolovat, že hodinky skutečně mají vše, co uživatel chce a že recenzenti jsou s dodaným produktem spokojeni.
  5. Poté stačí přejít k platbě. To lze buď přímo u produktu pod tlačítkem „buy now”, nebo následně v košíku.
  6. Následně stačí už jen zadat adresu, vybrat způsob platby a samosebou to nakonec i zaplatit.
  7. Doprava trvá většinou kolem 10 až 20 dní.

Tento postup by měl s drobnými rozdíly fungovat na všech klasických čínských e-shopech.

Srovnání Smart hodinek z čínských e-shopů podle ceny a funkcí

V tabulce lze vidět porovnání hodinek z čínských e-shopů z hlediska jejich ceny a nabízených funkcí.

Nejlevnější chytré hodinky:Nejdražší chytré hodinky:
AliexpressM8 Band Smart Watch jde sehnat již za 100 Kč.

Obsahují základní funkce pro péči o zdraví jako měření srdečního tepu, krevního tlaku, saturace kyslíkem, krokoměr a monitor spánku. Dále mají několik sportovních režimů. Nabízí i upozornění na příchozí hovory, SMS a zprávy z aplikací.

Jsou odolné proti prachu a ponoření do vody do hloubky 1 metru na 30 minut.
Black Shark Watch X Pro mohou stát i 3 000 Kč.

Nabízí více než 150 sportovních režimů, GPS, monitorování srdečního tepu, spánku a stresu.
Baterie vydrží až 75 hodin běžného používání.

A hodinky jsou voděodolné, vhodné pro plavání a outdoorové aktivity. Obsahuje i výkonnou kameru.
BanggoodCena hodinek Senbono Z145 se pohybuje kolem 200 Kč.

Hodinky nabízejí sledování srdečního tepu, krevního tlaku a spánku. Také mají kolem 120 sportovních režimů pro detailní sledování aktivit.

Kromě toho nabízí i ovládání hudby, fotoaparátu, budík a připomenutí.
Rogbid Model X s cenovkou 6 000 Kč s sebou přináší monitorování srdečního tepu, spánku a stresu.

Má více než 100 sportovních režimů pro detailní sledování aktivit, ovládání hudby, budík, počasí.

Velká RAM umožňuje plynulý chod a instalaci aplikací. Navíc má kameru s vysokým rozlišením.
TemuZa cenu kolem 40 Kč jde na Temu koupit chytré hodinky, jejichž model a funkce však na webu nejsou více specifikovány.Za necelé 4 000 Kč lze zakoupit hodinky od značky SGDDFIT. Ty by měly mít možnost volání přes Bluetooth, monitorování spánku, kroků a kalorií. Kromě toho má mít i několik sportovních režimů.
SheinHodinky od značky SIMSONLAB lze na e-shopu sehnat za přibližně 60 Kč.

Jsou kompatibilní s Androidem i iOS, voděodolné a mají funkce jako krokoměr, volání přes Bluetooth, notifikace, AI hlasový asistent a kalkulačka.
TicWatch Sporty je na Shein za cenu kolem 10 000 Kč. Obsahuje kompas, barometr, počítadlo kalorií a podporu více satelitních systémů pro přesnou navigaci.

Baterie by hodinkám měla vydržet v běžném režimu až 80 hodin.

Jaké jsou aktuálně nejlepší čínské chytré hodinky?

Trh s čínskými hodinkami je skutečně bohatý od levných jednoduchých hodinek po skutečně propracované a luxusní modely.

  • Huawei Watch GT 5 Pro – aktuální špička v kategorii pánských chytrých hodinek. Jde o prémiové chytré hodinky s pokročilými funkcemi pro zdraví, sport a každodenní použití. Zejména pro svou odolnost pak jejich verze Space Edition získala prestižní ocenění EISA za nejlepší hodinky pro rok 2024/25.
  • Redmi Watch 5 – velmi oblíbený model, který pokrývá všechny základní funkce. Má v sobě měření tepu, monitoring spánku a měly by na jedno nabití vydržet až 14 dní. Navíc nabízí více než sto sportovních režimů.

Dobré chytré hodinky svému uživateli v mnohém usnadní život. Mohou pomoci hlídat zdraví i být užitečným pomocníkem při práci.

Funkce sportovních smart watch

Pomocí smart hodinek lze dobře hlídat své zdraví. Nabízí totiž funkce jako měření krevního tlaku nebo monitoring spánku. U dražších modelů lze najít i sledování srdeční činnost, které může dobře sloužit lidem se srdeční arytmií nebo seniorům.

Při tréninku pak člověk využije například krokoměr nebo monitorování spálených kalorií. Dále hodinky nabízejí tréninkové plány či mohou svému uživateli dávat různá doporučení ohledně tréninku. Fanoušci turistiky mohou hojně využívat hodinky s GPS, sledováním polohy a senzory jako výškoměr, teploměr nebo kompas.

Některé chytré hodinky se navíc dovedou přizpůsobit i hodně okrajovým zájemcům. Například senzory, jako je výškoměr, akcelerometr nebo sledování zbývajícího času ponoru, mohou výborně sloužit potápěčům.

Chytré hodinky nabízí velkou škálu funkcí.
Chytré hodinky nabízí velkou škálu funkcí.

Smart hodinky jako pomocník do běžného života

Pokud uživatele sport vůbec nezajímá a rád by je využíval spíše ve svém běžném pracovním dnu, měl by se zaměřit na funkce, které mu usnadní život.

  • Základní je propojení s telefonem, díky kterému hodinky zobrazují příchozí zprávy a hovory (u těch by navíc měl mít možnost je přijmout, nebo odmítnout). Některé pokročilé modely mají možnost volání přímo přes hodinky.
  • Zapomnětliví lidé uvítají možnost najít pomocí hodinek elektronická zařízení, které s nimi mají spárované. Slouží k tomu například funkce Najdi telefon. Ta na telefonu spustí hlasitý alarm, s jehož pomocí ho lze snadno vypátrat.
  • Rozhodně se vyplatí mít chytré hodinky s GPS, jelikož vám mohou velmi zjednodušit cestování.
  • Hodí se taky dát pozor na voděodolnost. Člověk totiž nemusí chodit plavat, aby se mu stalo, že se jeho hodinky namočí. Stačí obyčejné mytí rukou. Vyplatí se tedy zkontrolovat, zda hodinky, které si kupuje, vydrží kontakt s vodou.
  • V neposlední řadě se začínají objevovat i chytré hodinky, které v sobě mají zabudovaného asistenta s umělou inteligencí. Jde zatím o poměrně novou technologii, takže ji zatím lze nalézt pouze u drahých modelů, časem se pravděpodobně rozšíří do většího množství cenových kategorií.

Samozřejmě je potřeba zvážit i vizuální stránku hodinek. Velikost displeje nebo hmotnost celého zařízení. Určitě se, podobně jako u nákupu jiné elektrotechniky, vyplatí podívat i na to, jakou mají hodinky záruku a možnost reklamace.

Jak vybrat ty nejlepší chytré hodinky

První věc, nad kterou je potřeba se zamyslet, je účel, kterému mají hodinky sloužit. Mohou totiž mít velkou škálu funkcí a člověk by si měl dopředu rozmyslet, které z nich skutečně potřebuje. Mnohé z těchto funkcí jsou takovou standardní výbavou většiny chytrých hodinek. Přesto se vyplatí při nákupu dát pozor a zkontrolovat si, zda vybrané hodinky mají skutečně vše, co si uživatel přeje.

Velice důležitým parametrem je výdrž baterie. Většina hodinek by ji měla mít kolem jednoho až dvou týdnů. Jednoduché modely bez velkého počtu funkcí mohou vydržet o něco déle. Naopak výkonné hodinky s náročnějším systémem a skutečně bohatým repertoárem schopností pak kvůli složitosti svého systému vydrží třeba jen pár dní.

Aplikace pro chytré hodinky z Číny

Při koupi je potřeba zvážit, jaké aplikace mohou hodinky využívat. Mezi nejrozšířenější sportovní aplikace pro chytré hodinky z Číny patří Zepp (dříve Amazfit), která nabízí detailní monitoring zdraví. Lze ji najít na hodinkách značky Amazfit, mají ji však i některé starší Xiaomi modely.

Další možností je Huawei Health. Jak už její název napovídá, lze ji najít na hodinkách Huawei. Je známá pro svůj pokročilý zdravotní monitoring, díky kterému lze sledovat i věci jako menstruační cyklus, váhu nebo BMI. Její největší nevýhodou je, že se poněkud hůře stahuje na zařízení s Androidem.

Chytré hodinky od Xiaomi často používají Mi Fitness (dříve Xiaomi Wear). Ta obsahuje základní zdravotní monitoring, je jednoduchá na ovládání a vyznačuje se dobrou lokalizací do češtiny.

Proč zvolit čínské chytré hodinky?

Globálnímu trhu postupně začínají vládnout levné chytré hodinky z Číny. Ty mají většinou nižší cenu než jejich západní konkurenti, navíc mají i kvalitní hardware a širokou nabídku funkcí.

Naproti tomu mají často horší uživatelskou podporou a problémy s kompatibilitou aplikací s telefonem. Jejich měření také nebývá nejpřesnější a někdy mají méně kvalitní zabezpečení dat než jiné modely.

Čínské chytré hodinky se vyplatí kupovat zejména tehdy, když člověk chce za málo peněz co největší množství funkcí, a už mu tolik nezáleží na přesnosti měření nebo kompatibilitě s telefonem.

Je však potřeba si dát pozor při výběru, protože i když je na trhu dost dobrých modelů, lze narazit i na nekvalitní výrobky. Doporučuje se si pečlivě přečíst recenze jednotlivých produktů a podívat se na certifikaci daných prodejců. Lepší je vyvarovat se neznámým značkám a spíše nakupovat od těch už více proslavených – jako je Amazfit, Huawei, Xiaomi nebo Kospet.

Aliexpresschytré hodinkychytré hodinky z Čínyhodinkynejlepší chytré hodinkysmart hodinkysmart watch

© 2025 Puntanela.cz | Nakódoval Leoš Lang