Trendyol – recenze, nabídka, jak nakupovat

V posledních letech se společnost Trendyol stala mocným hráčem ve světě online maloobchodu, zejména v módním průmyslu. To, co začalo jako malý start-up v Istanbulu, se rychle rozrostlo v multimiliardovou společnost s působností nejen v Turecku, ale i v několika dalších zemích. Proč je Trendyol tak populární a kdy bude k dispozici i pro zákazníky v Česku? 

Trendyol je oblíbená online platforma, která nabízí širokou škálu módního oblečení, doplňků a kosmetických produktů pro muže i ženy. Byla založena v Turecku v roce 2010 a stala se jednou z největších společností elektronického obchodu v zemi.

Trendyol nabízí rozsáhlou kolekci módního a stylového zboží od místních i mezinárodních značek, což z něj činí komplexní obchod pro všechny módní nadšence.

Úspěch společnosti Trendyol lze přičíst kombinaci několika faktorů, od širokého výběru módního a cenově dostupného oblečení, až po uživatelsky přívětivé rozhraní a rychlé doručovací služby. 

Společnost také využila rostoucího trendu online nakupování, zejména mezi mladšími spotřebiteli, kteří dávají přednost pohodlnému nakupování z domova. 

O společnosti Trendyol

Společnost Trendyol má sídlo v Istanbulu a byla založena Demet Mutlu v roce 2010. 

Trendyol je v současné době úzce propojen s čínskou společností Alibaba Group, která se v roce 2018 stala největším akcionářem společnosti, a v současné době vlastní téměř 87 % jejích akcií.

Díky investorům, jako např. SoftBank Vision Fund, General Atlantic nebo Qatar Investment Authority, se Trendyol stal prvním tureckým start-upem s oceněním přes 10 miliard dolarů. Peníze od investorů mají dále vliv na expanzi společnosti do dalších zemí mimo Evropu.  

V současné době má online shop Trendyol přes 30 milionů zákazníků a zároveň lze 

na e-shopu trendyol.com nakoupit až 80 000 produktů, přičemž zboží je možné doručit do více než 100 zemí světa. Sídla společnosti lze, kromě Istanbulu, nalézt např. v Amsterodamu, Berlíně, Ankaře nebo Lucemburku. 

Trendyol těží ze své výroby v Turecku, zároveň však plánuje rozšířit svoje sklady i dále po Evropě, aby nakupování pro evropské zákazníky bylo ještě jednodušší. Díky levné výrobě v Turecku nejsou ani náklady na dopravu tak vysoké. 

Trendyol zákazníkům nabízí

 • Trendyol Marketplace
 • Dolap
 • Trendyol GO
 • Trendyol Express

Trendyol Marketplace nabízí svým zákazníkům široký výběr především módních produktů. Trendyol zároveň spolupracuje s různými modními značkami a dalšími prodejci, tudíž je nabídka zboží na Trendyol opravdu široká. 

Dolap je jednou z největších platforem pro prodej použitého zboží v Turecku. Uživatelé mohou nakupovat a prodávat věci z druhé ruky a přispívat tak udržitelným způsobem k oběhovému hospodářství.

Služba Trendyol GO se zaměřuje na okamžité doručení potravin a zboží až domů. Společnost neustále rozšiřuje síť restaurací, obchodů a dalších partnerů a spokojenost zákazníků stále stoupá. 

Trendyol Express se zaměřuje na rychlé doručování produktů, které je, díky většímu množství skladů mimo Turecko, pro zákazníky dostupnější. 

Kvalitou i cenami zboží lze Trendyol přirovnat k čínským e-shopům, mezi které patří například Temu, AliExpress nebo Wish.

Trendyol CZ

Na e-shopu Trendyol mohou čeští zákazníci nakupovat v češtině, i když se jedná pouze o automatický překlad. Zákazník však češtinu nemusí nikde nastavovat, jako je tomu v případě některých čínských e-shopů, překlady jsou navíc srozumitelné. 

Kromě e-shopu společnosti lze v Česku nakoupit zboží z Trendyol např. na:

 • Zalando
 • Fact Cool
 • Bezvasport 
 • Zoot
 • AboutYou
 • Glami
 • Mall

S velkou pravděpodobností se však čeští zákazníci dočkají vlastního e-shopu Trendyol CZ, jelikož tento turecký obchod s módou plánuje brzy expanzi do Česka. 

Trendyol CZ však může znamenat zhoršení konkurenčního prostředí ve sféře online nakupování, jelikož módní internetový trh v Česku je v současné době velmi rozvinutý, někdo by řekl až přesycený.  

Na český trh by se měl Trendyol dostat pravděpodobně v první polovině roku 2024, přesné datum však není zatím známo. Kromě České republiky rozšíří Trendyol svoje působení nejdříve v Rumunsku, Řecku, Maďarsku a poté v dalších zemích. 

První zemí, kam Trendyol rozšířil svoji nabídku, bylo v roce 2022 Německo. Zde se Trendyol soustředí především na prodej levného oblečení a nejinak tomu bude pravděpodobně i v České republice. 

V Turecku však pojem Trendyol neznamená pouze módní oblečení, zákazníci mohou koupit i jiné produkty, jako je např. kosmetiku, domácí potřeby nebo elektroniku. Do budoucna se uvidí, zda bude možné takové zboží na Trendyol koupit i v České republice. 

Jiný druh zboží by ostatně Trendyol odlišil od čínských e-shopů, jako je např. Temu nebo Shein, které se také zaměřují na levné módní oblečení. 

Čeští zákazníci tak mohou v nejbližší době počítat s velkým nárůstem masivní reklamy na nový e-shop Trendyol, jelikož reklama slouží jako hlavní strategie společnosti, jak se prosadit v novém tržním prostředí.

Na Trendyol lze koupit šaty různých stylů a barev.

Jak nakupovat na Trendyol

Z názvu společnosti je patrné, že se Trendyol zaměřuje především na prodej trendy módních kousků jak pro ženy, tak pro muže. 

Demet Mutlu pro své zákazníky vytvořila dostupnou módu, která je vhodná jak na každodenní nošení, tak i na slavnostní příležitosti. Vybere si tak opravdu každý. 

V nabídce Trendyol nyní ženy najdou: 

 • šaty Trendyol
 • topy Trendyol
 • kalhoty a džíny Trendyol
 • boty Trendyol
 • sportovní oblečení Trendyol
 • plavky Trendyol
 • doplňky

Podobnou nabídku oblečení najdou na e-shopu i muži, konkrétně mohou vybírat z kategorie topy, kam patří trička, košile, bundy, mikiny apod. Další kategorií v pánské sekci jsou kalhoty a džíny, kde muži najdou různé druhy kalhot, jako jsou tepláky, kapsáče, kožené kalhoty, kalhoty k obleku apod. Dále mohou pánové vybírat v kategorii sportovního oblečení nebo doplňků

Nákup na Trendyol je velmi snadný, zákazník se nemusí nikde registrovat, stačí vyhledat stránky e-shopu a rovnou nakupovat. Doprava a vrácení zboží je zdarma. 

Platit se lze přes Google Pay, Apple Pay nebo online platební kartou. Dobírka není možná. 

Nákup je velmi jednoduchý a uživatelsky přístupný. Pokud zákazník potřebuje k nakoupenému oblečení vhodnou obuv, může vybrat např. na e-shopu ČasNaBoty.cz.

Dámské šaty Trendyol

Dámské šaty Trendyol patří rozhodně k nejčastěji nakupovaným položkám na e-shopu Trendyol. Ženy často volí tento e-shop právě kvůli šatům. 

Dámy si mohou vybrat např. z šatů na párty, z neformálních šatů, maxi šatů, šatů střední délky a mini šatů. 

Při nákupu na e-shopu lze požadavky na jakékoliv šaty Trendyol vyfiltrovat a najít tak rychle ty správné. 

Jako filtr při hledání těch správných dámských šatů Trendyol může sloužit např.: 

 • velikost
 • barva
 • cena
 • délka
 • délka rukávů
 • materiál
 • značka
 • zlevněné zboží

Z obrovského množství produktů si tak snadno Trendyol šaty vybere každá žena. 

V České republice prodávají šaty Trendyol i jiné e-shopy, mezi které patří např. bezvasport.cz, glami.cz, zoot.cz nebo aboutyou. cz. 

Trendyol plavky

V nabídce e-shopu nechybí ani Trendyol plavky, které jsou v nabídce oblečení zařazeny pod sekci plážové oblečení

Plavky Trendyol jsou k dispozici dvoudílné, jednodílné nebo i vícedílné pro zakrytí celého těla. 

Z velikostí potom mohou ženy vybírat až do velikosti 2 XL. 

Pokud ženy potřebují nakupovat oblečení ve větších velikostech, je pro ně Trendyol vhodnou volbou, jelikož se také zaměřuje na prodej oblečení v nadměrných velikostech. V sekci nadměrného oblečení lze nakupovat až do velikosti 6 XL. 

Na e-shopu Trendyol si tak vybere oblečení opravdu každá žena.  

Trendyol recenze

V Česku lze nalézt recenze Trendyol zboží na různých prodejních portálech, které produkty Trendyol prodávají. 

Mezi prodejní portály Trendyol patří např.: 

 • mall.cz
 • glami.cz
 • heureka.cz

Obecně jsou zákazníci se zbožím Trendyol spokojeni, je to ale hlavně proto, že jsou si vědomi toho, že kupují levnější oblečení. Tato skutečnost se může odrazit na kvalitě materiálu nebo provedení jednotlivých módních kousků. 

Pozitivní recenze Trendyol se zaměřují především na cenovou dostupnost, trendy střihy oblečení, široký výběr oděvů a barevné provedení. 

Negativně hodnotí zákazníci na Trendyol především nízkou kvalitu materiálu a ušití produktů, nejednotné číslování produktů a jejich neekologické balení. 

Program pro influencery

Trendyol nabízí také program pro influencery, kteří mohou propagovat módní oblečení na sociálních sítích a ze spolupráce se značkou využívat určité výhody

Influenceři tak mají jedinečnou šanci získat až 100% provizi za prodej zboží na Trendyol. Stačí se zaregistrovat, být společností vybrán, vytvořit si vlastní kolekci oblečení a následně ji pod svým odkazem prodávat. 

Kreativitě se meze nekladou, důležité je splnění všech podmínek a pravidelné postování módního obsahu na sociálních sítích. 

Aplikace Trendyol

Aplikaci Trendyol lze získat jak v App Store, tak v Google Play, aplikace je zdarma. Nákup přes aplikaci probíhá úplně stejně jako na e-shopu, je velmi intuitivní a snadný. 

S nákupem přes aplikaci mají zákazníci však daleko více výhod, se slevovými kódy mohou získat slevy na první tři objednávky, a to celkem 50, 40 a 25 %. A to se rozhodně vyplatí. 

© 2024 Puntanela.cz | Nakódoval Leoš Lang