TomTop – recenze, slevový kupón, vše o nákupu

Čínské e-shopy si získaly oblibu milionů lidí v Evropě. Česká republika není výjimka. Existují i české stránky, které dávají návod a rady, jak na těchto e-shopech nakupovat. Každý určitě někdy slyšel o Ebay, Wish, nebo AliExpress. Tyto e-shopy by se mohly nazvat jako nejznámější a nejoblíbenější. Čínských e-shopů je však nepřeberné množství. Jedním z nich je i TomTop. Co nabízí čínský e-shop TomTop? Jakým způsobem je prováděna platba? Jaké jsou recenze TomTop a jak je to s TomTop slevovými kupóny?

Čínské e-shopy nabízí nepřeberné množství produktů za velmi nízké ceny. Většina z nich je mnohem výhodnější i při zaplacení DPH a cla. Dá se v nich pořídit oblečení, hračky, bižuterie, hodinky a také elektronika. Je samozřejmě nutné si dát pozor při výběru prodejce, nicméně vesměs se není čeho bát.

Tyto e-shopy jsou dlouho na trhu a mají několik stovek recenzí. Dají se zde najít výborné kousky za dobrou cenu. Určitě stojí za zvážení, zda na takovém e-shopu nenakoupit.

Co je TomTop

TomTop.com je známý čínský internetový obchod se sídlem v Hong-Kongu, který celosvětově působí od roku 2004. Je tedy dobře zavedený. Služby jsou zaměřeny především na prodej elektroniky.

TomTop je specifický díky své nabídce RC modelů a doplňků k nim. Díky tomu je velmi oblíbený mezi modeláři. K dispozici je tu vše od levných kvadrokoptér, autíček na dálkové ovládání, RC modelů letadel až po všechny doplňky a příslušenství, jako jsou například stavebnice, komponenty k vylepšování modelů, GPS lokátory apod. Nabídka je velmi široká a TomTop díky tomu získal mnoho zákazníků.

Další specifikum tohoto e-shopu tkví v prodeji opravdu speciálních nástrojů. Ať se jedná o laserové metry a speciální nástroje využívané ve stavebnictví, nebo chemické nástroje, jako jsou například analyzátory kvality vody či testery přítomnosti plynu.

Temu.com - nakupujte s dopravou zdarma

Exkluzivní slevy až 90 %, tisíce produktů za bezkonkurenční ceny, doprava zdarma na první objednávku a bezpečný nákup. To vše jsou důvody, proč se Temu řadí mezi nejoblíbenější e-shopy současnosti.

Nakupovat na Temu

Velmi neobvyklá je také nabídka lékařského vybavení, jako jsou endoskopy, mikroskopy a další podobné zobrazovací přístroje. Tímto se TomTop odlišuje od ostatních čínských e-shopů.

I když je TomTop zaměřen převážně na elektroniku, lze zde najít také oblečení a módní doplňky, rybářské potřeby, kola nebo lyže. Tato nabídka je podobná jako například na AliExpress a vybere si zde opravdu každý.

Nákupy na TomTop

K provedení objednávky je nezbytná registrace. Probíhá podobně jako například registrace na Shein. Stačí zadat pouze email a heslo. Samozřejmostí je možnost propojení účtu například s Facebookem, odkud budou použita data při registraci.

Produkty jsou řazené do kategorií, takže je velmi snadné najít požadované zboží. Bohužel TomTop nenabízí češtinu. Jako jazyk je tak výchozí angličtina. Překlad je samozřejmě možný díky překladačům stáhnutým do vyhledávače. Avšak cenu za zboží je možné vidět v CZK, tedy v českých korunách. Nemusí se tak nic přepočítávat.

TomTop lze používat v počítači na internetových stránkách, nebo si lze stáhnout mobilní aplikaci.

Objednávka na TomTop

Po registraci je založen účet zákazníka. Díky tomuto účtu je možné sledovat vše spojené s objednávkou, například historii objednávek a stav aktuální objednávky.

Po rozkliknutí produktu je vidět několik věcí. Jednak hodnocení, které je vždy pod cenou daného výrobku, jednak další obrázky produktu.

Barevný čtvereček, který je vidět hned na levé straně, říká, že dané zboží je dostupné v několika barevných verzích. Budíček vedle tohoto čtverečku napovídá, že objednávka bude vyřízena během 24 hodin. Obrázek letadla zase udává, že na daný výrobek je poskytována doprava zdarma. Jsou zde také vypsány všechny dostupné platební metody. 

Níže jsou také uvedeny technické parametry, obrázky a hodnocení od uživatelů, kteří již zboží zakoupili. Tyto recenze na TomTopu jsou velmi užitečné a pomohou k rozhodnutí, zda produkt koupit, či nikoliv.

TomTop se specializuje na modely.

Doprava a platba TomTop

Doprava na TomTop je ve většině případů zdarma. Celková doba od závazného založení objednávky (tzn. uhrazení objednávky) až po doručení bývá průměrně 20 dní. Samozřejmě závisí na ročním období, svátcích, to může dojít k prodloužení doby. Momentálně staví TomTop také sklady po Evropě. Při objednání zboží, které je dostupné na skladech ve Velké Británii, je doprava výrazně rychlejší.

K přepravě lze přikoupit možnost sledování zásilky.

Objednávku je možné zaplatit prostřednictvím služby PayPal, kreditní kartou, převodem z účtu nebo mnoha dalšími zahraničními platebními službami. Nabídka pro zaplacení je opravdu široká. Možnost platit přes PayPal je výhodou oproti AliExpressu, který tuto službu nepodporuje. Dobírka pro české zákazníky bohužel není možná.

Výhodné nákupy na TomTop – slevové kupóny, akce

TomTop nabízí velmi často slevové akce a další možnosti, jak ušetřit peníze.

  • TomTop kupón po registraci
  • sleva na první objednávku
  • každodenní výprodeje

První možnost, jak ušetřit peníze, je získání TomTop kupónu. Tento kupón je k dispozici po registraci s potvrzením odběru newsletteru a je na částku 50 dolarů. To je velmi pěkná odměna, která potěší každého.

Na TomTop lze najít také sekci se zlevněným zbožím či dopravou zdarma. Slevy dosahují až 60 %. Kategorie se nazývají Clearance a Deals.

Jsou zde také nabídky Under 0.99, 1.99, 2.99, 3.99 a 4.99. Jedná se o nabídky zboží do dané hodnoty. U mnoha e-shopů bývají tyto nabídky velmi oblíbené. Bohužel TomTop nabízí v těchto rubrikách pouze pár kusů zboží.

Každý den TomTop nabízí jiné nabídky zlevněných produktů. Jde o takzvané Daily Deals. Najdou se zde produkty až do slevy 50 %. Každý produkt má přiřazenou jinou výši slevy. Tato akce probíhá vždy 24 hodin.

Temu.com - nakupujte s dopravou zdarma

Exkluzivní slevy až 90 %, tisíce produktů za bezkonkurenční ceny, doprava zdarma na první objednávku a bezpečný nákup. To vše jsou důvody, proč se Temu řadí mezi nejoblíbenější e-shopy současnosti.

Nakupovat na Temu

Reklamace TomTop

Spousta zákazníků má strach z toho, že bude z nějakého důvodu nutná reklamace nebo vrácení zboží. V některých případech, kdy zboží stojí pár korun, se často vyplatí koupit nový kus. Jenže jak postupovat v případě, kdy je reklamace či vrácení zboží nejlepším řešením?

TomTop.com udává záruku na všechno zboží 1 rok. Tato záruka se však netýká příslušenství a drobnějšího zboží (sluchátka k mobilním telefonům, baterie, myši k počítači apod.). Toto příslušenství podléhá záruce 3 měsíce. Jde o záruku na skryté závady.

Pokud má reklamované zboží hodnotu nižší než náklady na poštovné, Tomtop.com si vyžádá fotografie a ve většině případů pošle zboží znovu, případně dá zákazníkům slevu v hodnotě reklamovaného zboží při dalším nákupu.

Chybějící, neobjednané nebo poškozené zboží lze reklamovat do 45 dní od uhrazení objednávky. Při takových reklamacích náklady na přepravu a výměnu hradí prodejce.

Vady reklamovaných předmětů je třeba nafotit a fotografie uchovat. Vadné zboží je třeba nechat v původním stavu.

Při reklamacích, kdy je nutné poslat zboží zpět do Číny, hradí zákazník dopravu k prodejci sám (průměrně 160 Kč). Veškeré podmínky k reklamacím jsou k nalezení na stránkách TomTopu.

Vrácení zboží na TomTop

Vrácení zboží bez udání důvodu je možné do 45 dní od uhrazení objednávky. Je lepší, když tato možnost nenastane, jelikož se může jednat o poměrně vleklý proces.

Recenze TomTop

Recenze na TomTop jsou převážně pozitivní. Jde o čínský e-shop a kvalita zboží odpovídá ceně, s čímž se musí počítat. TomTop recenze jsou dostupné na internetu. V minulosti se objevily e-shopy, které měly podobný název a působily jako podvodné firmy. Je třeba si dát pozor a nakupovat z oficiální stránky.

TomTop lze považovat za spolehlivý e-shop. Doručení objednávky trvá podobně dlouhou dobu jako doprava z konkurenčních čínských e-shopů.

© 2024 Puntanela.cz | Nakódoval Leoš Lang