LightInTheBox – zkušenosti, recenze

LightInTheBox je online nákupní server, který se rychle stal jedním z nejoblíbenějších. Nakupování na LightInTheBox je snadné a zábavné – od nejnovějších technologií a módy až po domácí spotřebiče a elektroniku.

Jedná se o čínský e-shop, podobný těm jako Shein, Wish, AliExpress a dalším. Čínské e-shopy jsou velmi oblíbené pro své nízké ceny a především pro veliký výběr zboží, který je opravdu pestrý.

Co vše lze koupit na LightInTheBox?

LightInTheBox nabízí rozsáhlou kolekci produktů zahrnující stovky kategorií, včetně oblečení, tašek, bot, šperků, hodinek, domácích a zahradních potřeb, spotřební elektroniky, hraček, sportovních potřeb a dalších. Všechny produkty na webu pocházejí od důvěryhodných výrobců.

Pokud chce však zákazník vidět sportovní nebo jiné zboží naživo, musí navštívit například prodejny Insportline.

Tyto obchody jsou populární především pro velký výběr oblečení pro muže, ženy i děti. K dispozici jsou kousky všech možných střihů, od triček, mikin, kalhot až po šaty. LightInTheBox nabízí zboží, které je mnohem levnější než v klasickém obchodě a je dostupné v mnoha velikostech.

Především na oblečení je zaměřen také menší obchod Mollio. Ten nabízí širokou škálu oděvů pro muže, ženy a děti.

Mnohdy se stává, že se čínské e-shopy inspirují nejnovějšími trendy a oblečení napodobují. Například když v Zaře vyjde nová kolekce zboží, zanedlouho se objeví jistě i na LightInTheBox a dalších čínských e-shopech.

Často nelze ani rozeznat, zda je zboží z Číny, nebo od originálního výrobce. Výrobci zboží pro LightInTheBox, Shein nebo Wish jsou v napodobování velmi rychlí a přizpůsobiví. To zákazníkovi umožňuje zakoupit zboží stejné jako z originálního obchodu, jen za poloviční cenu.

Tento obchod je primárně v anglickém jazyce, nicméně dá se na horní liště nastavit i čeština. To celou stránku přeloží, ovšem někdy jsou zde chyby ve slovosledu či gramatice. I tak to zpříjemní nákupy člověku, který nechce nic překládat z angličtiny.

Ovládání obchodu je velmi intuitivní.

Jak se zaregistrovat?

Pro nákup na všech čínských e-shopech je před zahájením nákupu nutná registrace. Není to nic složitého a funguje to na stejném principu jako třeba přihlášení na Shein nebo Wish.

Po rozkliknutí odkazu registrace vyskočí na uživatele možnosti, jakým způsobem registraci provést. To lze například přes účet na Facebooku či Googlu, pak není nutnost vyplňovat větší množství informací.

Také lze založit registraci bez propojení se sociálními sítěmi, pak musí uživatel vyplnit celý formulář, který obsahuje jméno, příjmení, email, kontakty a další.

Po registraci už stačí jen potvrdit email, který ověří LightInTheBox účet a poté je již možné na e-shopu nakupovat.

Pohodlí nakupování na LightInTheBox je bezkonkurenční, umožňuje zákazníkům procházet rozsáhlou kolekci, ukládat produkty, které se jim líbí, do seznamu přání a přistupovat k možnosti porovnávat produkty, zobrazovat podrobnosti o produktech atd.

Mezi další užitečné funkce patří možnost přečíst si před nákupem hodnocení a recenze zákazníků na produkty a možnosti bezpečných online plateb.

Temu.com - nakupujte s dopravou zdarma

Exkluzivní slevy až 90 %, tisíce produktů za bezkonkurenční ceny, doprava zdarma na první objednávku a bezpečný nákup. To vše jsou důvody, proč se Temu řadí mezi nejoblíbenější e-shopy současnosti.

Nakupovat na Temu

Aplikace LightInTheBox

Kromě webového prohlížeče lze také využívat aplikaci v mobilu. Aplikace je ke stažení jak na App Storu, tak v Google Play.

Díky aplikaci může mít zákazník možnost nakupovat kdekoliv, kde jej napadne, pokud má k dispozici mobilní telefon s internetovým připojením.

Aplikace má na obchodech s aplikacemi příjemné hodnocení a používá ji více než 5 milionů uživatelů.

Zákazník zde najde vše, co ho napadne.

Doba dodání

Doba dodání se liší v závislosti na poloze zákazníka, všechny objednávky jsou však odesílány ze skladu v zemi, ze které jsou objednány.

Objednávky obvykle dorazí do 8 pracovních dnů, někdy to však může trvat i dva týdny. Nicméně zákazníci mohou snadno sledovat stav své objednávky prostřednictvím webových stránek společnosti a doručení je zdarma.

Pokud na zboží zákazník spěchá, může si za 10–15 dolarů zaplatit expresní dodání, které potom trvá 3–4 dny.

Společnost LightInTheBox má také nepřetržitě k dispozici tým zákaznické podpory, který zákazníkům nabízí pomoc v případě jakýchkoli dotazů nebo problémů. Tým je k dispozici prostřednictvím e-mailu a chatu na webových stránkách společnosti.

Způsob platby a dodání

Zákazník si může vybrat z několika způsobů dopravy. Také lze zvolit, o jakou dopravní společnost má zákazník zájem, a může si tak určit, kdo mu objednávku doveze.

V případě doručení zdarma však tato možnost není, obchod vybere nejvýhodnější dopravu a zboží dopraví k zákazníkovi způsobem, který bude pro společnost nejlevnější. Tato doprava může trvat o něco déle.

Dále je možno vybrat, jestli chce zákazník zboží zaslat poštou či běžnou zásilkou, nebo může vybrat expresní dodání. To je většinou zprostředkováno společností jako DHL nebo UPS.

Toto dodání trvá 3–4 dny, což je opravdu rychlé vzhledem k tomu, že balíček k zákazníkovi musí urazit opravdu dlouhou cestu. Ovšem za expresní dodání se platí poplatek navíc.

Zásilky lze sledovat. Pomocí odkazu si zákazník může zjistit, kde se jeho objednávka nachází a za jak dlouho zhruba přijde. Tento odkaz dorazí zákazníkovi do emailu spolu se sledovacím číslem zásilky.

Expresní dodání stojí cca 10–15 dolarů za zásilku.

Recenze LightInTheBox

Recenze na LightInTheBox mohou zákazníkům pomoci v rozhodování, zda v tomto e-shopu nakoupit, nebo ne. Jak jsou na tom recenze LightInTheBox? Jaké zkušenosti s LightInTheBox mají ti, kteří odsud už něco objednali?

Zkušenosti LightInTheBox jsou z převážně většiny kladné. Výhodou tohoto e-shopu je, že u každého produktu lze také najít recenze, LightInTheBox je poskytuje u všech svých produktů.

Recenze mohou pomoci například s výběrem velikosti. Recenze LightInTheBox také uvádí, zda barva na obrázku odpovídá skutečnosti a podobně. Pokud si tedy zákazník vybere například šaty LightInTheBox, může si zjistit, zda se nákup vyplatí, či nikoliv.

Zkušenosti s LightInTheBox lze dohledat také na diskuzních portálech nebo na sociálních sítích, například ve facebookové skupině „LightInTheBox recenze 2023“. Skupina „LightInTheBox recenze 2023“ je užitečným místem, kde zákazníci sdílejí své zkušenosti s nákupy, které mohou pomoci ostatním.

K vyhledávání recenzí je v České Republice často využívána stránka Heureka.cz. Nicméně na obchod LightInTheBox recenze Heureka nenabízí.

Pro zkušenosti s produkty a recenze LightInTheBox Heureku tedy nemusí zákazník zkoušet, nic tam není, vzhledem tomu, že jde o čínský e-shop.

Celkově lze říci, že zkušenosti s LightInTheBox jsou kladné a drtivá většina zákazníků nakupuje na tomto webu opakovaně.

Podle recenzí LightInTheBox na webu modnipeklo.cz lze usoudit, že objednávání zboží na tomto webu je bezproblémové a většina zákazníků se sem ráda vrací.

Recenze LightInTheBox jsou většinou kladné.

Vrácení zboží

Pokud se nákup z nějakého důvodu nepovede, lze zboží vrátit či vyměnit. Zboží bude vyměněno či vráceno, pokud:

  • zákazník obdržel vadné či znečištěné zboží, nebo pokud je zboží jinak poškozeno
  • objednané zboží dorazilo v jiné barvě či velikosti, než si zákazník objednal

Vrátit nelze spodní prádlo a plavky, případně položky bez originálních visaček.

Zákazník, který si objedná oblečení na míru, má podle obchodních podmínek nárok na jednu úpravu zdarma. Pokud jde o svatební šaty, LightInTheBox provede zdarma všechny úpravy.

Pokud jde o reklamace, je to s nimi o něco složitější. Většina zboží totiž nemá záruční dobu 2 roky, jak jsou zákazníci zvyklí z našich obchodů. Některé produkty mají záruku 12 měsíců, jiné třeba jen 3 měsíce.

Například na vodovodní baterie a světla poskytuje obchod záruku 12 měsíců, stejně jako na rámy, vidlice a řídítka na kolo. Dále 6 měsíců na příslušenství k hudebním nástrojům, na ostatní zboží je však záruka pouze 3 měsíce. Na hračky na rádiové ovládání nabízí LightInTheBox záruku dokonce jen 14 dnů.

© 2024 Puntanela.cz | Nakódoval Leoš Lang