Primark Praha – otevírací doba, e-shop

Primark Praha je součástí jednoho z předních evropských prodejců módy. Společnost Primark byla založena v Irsku v roce 1969 a stala se základním obchodním řetězcem ve Velké Británii a v Evropě s více než 500 prodejnami ve 21 zemích na celém kontinentu.

Primark nabízí široký výběr módy a doplňků pro všechny věkové kategorie, od obuvi a sportovního oblečení až po domácí potřeby a spodní prádlo.

V České republice začal Primark působit v roce 2021 otevřením své prodejny Primark Praha, která se nachází na Václavském náměstí.

Primark byl otevřen v červnu a na otevření této prodejny se stály obrovské fronty. Prvních několik dní po otevření musela dokonce ochranka regulovat počet zákazníků na prodejně.

Lidé z České Republiky totiž na nákupy do Primarku jezdili za hranice, konkrétně do německých Drážďan nebo do Primarku Vídeň. Nyní si mohou užít 3 podlaží nákupního ráje přímo v Primarku Praha.

V pražském Primarku najdou zákazníci velký výběr pánského, dámského a dětského oblečení, spolu s obuví a doplňky. Kromě toho Primark.cz prodává také řadu vybavení do domácnosti, jako jsou lůžkoviny, nábytek, dekorace a kuchyňské potřeby.

Primark nabízí různé sezónní zboží a styly, aby zákazníci mohli sledovat nejnovější módní trendy.

Temu.com - nakupujte s dopravou zdarma

Exkluzivní slevy až 90 %, tisíce produktů za bezkonkurenční ceny, doprava zdarma na první objednávku a bezpečný nákup. To vše jsou důvody, proč se Temu řadí mezi nejoblíbenější e-shopy současnosti.

Nakupovat na Temu

Otevírací doba Primark Praha

Prodejna Primark Praha otevírací dobu po celou svou existenci v České Republice nezměnila. Zákazníci mohou prodejnu Primark Václavské náměstí navštívit každý den, od 9 do 21 hodin.

Otevírací doba Primarku Praha je tak velkorysá s ohledem na místní obyvatele i turisty.

Do Primarku se dostanou zákazníci nejlépe tramvajovou linkou, která staví přímo pár metrů od obchodu na Václavském náměstí. Primark je také v relativně blízké vzdálenosti od linky metra A.

Bohužel Primark Praha nedisponuje žádnými parkovacími místy vzhledem k tomu, že sídlí v historické části města.

Má Primark Praha e-shop?

Bohužel e-shop Primark Praha neexistuje, Primark e-shop ve všech zemích nemá a ani jej nechystá v nejbližší době spouštět.

Primark e-shop nabízí jen v omezené verzi, která funguje spíš jako elektronický leták Primarku. To znamená, že zákazníci mohou sledovat nejnovější trendy v móde prostřednictvím webových stránek Primarku, nicméně zakoupit zde nic nejde. Opačnou strategii zaujala firma Atratex, která nabízí převážně spodní prádlo – funguje pouze e-shop Astratex, kamenné prodejny nikoliv.

Zákazník se může podívat, jestli zboží z tohoto letáku Primark nabízí danou velikost například v Primarku Václavské náměstí.

Pokud jde o tištěný leták Primark, ten nabízí obchod také. Primark leták lze najít na internetu nebo si jej vzít přímo na prodejně Primark Praha.

Zda Primark eshop cz někdy spustí, zatím není známo.

Webové stránky Primark.cz

Primark e-shop sice nemá, nicméně i jeho webové stránky Primark.cz jsou velice užitečné.

Lze zde najít veškerý sortiment Primark, který je nabízen na prodejnách, a lze zjistit, zda se výrobek nachází i na prodejně Primark Václavské náměstí.

Stránky Primark.cz fungují jako studánka inspirace, jsou tu také rozhovory s různými lidmi, například s celebritami. Zákazníci zde také najdou rady a tipy na oblékání.

Například jaké plavky se letos nosí, nebo jaké jsou basic kousky v šatníku, bez kterých se žádná žena neobejde, a podobně.

Protože daný trend obletí vždy celý svět, je jedno, jestli jde o Primark v USA, nebo Primark Praha, fotky produktů u každého článku samozřejmě nechybí. Zákazník se tak může nechat inspirovat.

Stránky Primark slouží jako magazín, který má inspirovat zákazníky a udržovat přehled o současných trendech.

Co se v Primark Praha prodává?

Primark Praha nabízí zákazníkům široký sortiment módního a bytového zboží za přijatelné ceny, a je tak oblíbenou destinací pro nakupující v České republice.

Primark Praha nabízí:

 • oblečení
 • obuv
 • doplňky
 • kabelky
 • kosmetické výrobky
 • domácí potřeby
 • dětské oblečení
 • sportovní oblečení
 • dárkové zboží
 • hračky
 • výbavu pro miminko

Na stránkách online Primark Praha je k nahlédnutí veškerý sortiment, který prodejce nabízí. Zde lze také zjistit dostupnost zboží na prodejně Primark Praha. Fotky produktů mohou pomoci s rozhodováním, zda se vyplatí jezdit na prodejnu Primark Václavák, či nikoliv.

Vrácení zboží Primark Praha

Někdy se nákup prostě nepovede a zákazník si domů přinese zboží, které mu nesedí nebo je vadné. Jak to vyřešit?

Pokud je výrobek vadný, je třeba jej donést na jakoukoliv prodejnu, v případě České Republiky do prodejny Primark Václavák, a domluvit se s personálem prodejny na adekvátním řešení. Může jít o výměnu nebo vrácení peněz.

Pokud jde o nesedící zboží, všem zákazníkům, kteří mají původní účtenku, nabízí Primark Praha náhradu nebo výměnu za předpokladu, že zboží bude vráceno neopotřebované nebo nepoužité, s originálními etiketami, a to do 28 dnů od data nákupu.

Vrácení peněz bude provedeno podle způsobu platby při zakoupení. Pokud byl nákup uhrazen debetní nebo kreditní kartou, vrátí mu prodejce peníze tam. Případně mu může být nabídnuta výměna zboží.

Primark Václavské náměstí neposkytuje náhradu ani výměnu za kalhotky nebo boxerky (včetně souprav), piercingové šperky, otevřené nebo nezapečetěné výrobky pro zdraví a krásu, dárkové karty, obličejové masky nebo plavky, u nichž není hygienická pečeť neporušená.

Zákazník by měl vzít také na vědomí, že Primark Praha nenabízí možnost výměny zboží či vrácení peněz poštou.

Vrácení i výměnu musí zákazník řešit přímo na prodejně Primark.

Odkud pochází Primark?

V současné době má 72 000 zaměstnanců v 15 zemích a dále roste. Jak to s Primarkem bylo od začátku?

 • 1969 – První prodejna vůbec byla otevřena v irském Dublinu pod názvem Penneys. Tento název zůstal v Irsku zachován dodnes a nese jej 36 místních prodejen.
 • 1974  – V Derby byla otevřena úplně první prodejna ve Spojeném království. K dnešnímu dni je po celém Spojeném království 191 prodejen a je to největší trh Primarku.
 • 2006 – První ze současných 56 prodejen ve Španělsku byla otevřena v Madridu.
 • 2006 – Primark se stal členy Etické obchodní iniciativy (ETI), která je předním sdružením společností, odborových svazů a nevládních organizací. Jejím cílem je prosazovat respektování práv pracujících po celém světě.
 • 2008 – První ze současných 20 prodejen v Nizozemsku byla otevřena v Rotterdamu.
 • 2009 – Expanze v Evropě zintenzivňuje – Primark byl otevřen v Portugalsku, Německu a Belgii, dále v Lisabonu, Brémách a Lutychu. Dnes má 10 prodejen v Portugalsku, 31 v Německu a 8 v Belgii.
 • 2012 – V Innsbrucku byla otevřena první z celkem 5 prodejen v Rakousku.
 • 2013 – Významným mezníkem v historii společnosti Primark je spuštění programu Primark Sustainable Cotton Programme. Pomáhá farmářům pěstovat bavlnu prostřednictvím ekologičtějších zemědělských metod a současně přispívá k jejich lepšímu živobytí.
 • 2015 – V tomto roce překročil Primark Atlantik a v Bostonu otevřel první prodejnu v USA, která je dodnes naším americkým ústředím. Dnes má ve Spojených státech 16 prodejen a spousta dalších bude následovat.
 • 2016 – První italskou prodejnu otevřel Primark v Arese. Dnes provozuje v Itálii 13 prodejen včetně nově otevřené vlajkové prodejny v Miláně.
 • 2018 – Kosmetika s jejich vlastní značkou získala prestižní akreditaci Leaping Bunny od organizace Cruelty Free International, což je mezinárodně uznávaný zlatý standard pro produkty, které nejsou testovány na zvířatech.
 • 2019 – Největší prodejna Primark na světě se nachází v britském Birminghamu. Má pět poschodí a přes 14 800 metrů čtverečních prodejní plochy. Když Primark otevřel svoji prodejnu ve slovinské Lublani, jednalo se v té době o první trh ve střední a východní Evropě a dvanáctý celkově.
 • 2020 – Otevřením nové prodejny ve Varšavě se Polsko stalo 13. trhem, následovalo otevření prodejny v Poznani v roce 2021.
 • 2021 – Primark informuje o rozsáhlé strategii Primark Cares, jejímž cílem je snížit odpad z módního průmyslu, snížit emise oxidu uhličitého v dodavatelském řetězci na polovinu a zlepšit životy lidí vyrábějících produkty Primark. Zavázali se změnit způsob výroby oblečení při zachování dostupných cen, čímž umožní zákazníkům nakupovat udržitelnějším způsobem.
 • Česká republika se otevřením prodejny v Praze stala 14. trhem. 1. prosince byla v Catanii na Sicílii otevřena naše 400. prodejna.
 • 2022 – Primark pokračuje v expanzi a ohlašuje plány otevřít novou prodejnu v hlavním městě Rumunska, Bukurešti – Primark nyní působí na 15 trzích.

Je skvělé, že zákazníci za levnými produkty z obchodu Primark nebudou již muset cestovat za hranice nebo objednávat z neznámých e-shopů typu Happy Koala. Primark Praha je skvělým místem, kde lze nakoupit spoustu věcí za hezké peníze.

© 2024 Puntanela.cz | Nakódoval Leoš Lang