Je MiniInTheBox podvod – jak bezpečný je nákup?

MiniInTheBox je oblíbený internetový obchod, který nabízí širokou škálu produktů za zvýhodněné ceny. Objevily se však určité obavy zákazníků ohledně legitimity těchto webových stránek a toho, zda se nejedná o podvod.

Někteří zákazníci totiž tvrdí, že obdrželi padělané výrobky, výrobky, které se lišily od inzerovaných, nebo že své objednávky vůbec neobdrželi. To vyvolalo otázky ohledně důvěryhodnosti společnosti MiniInTheBox jako prodejce. Je tedy MiniInTheBox podvod? 

Shrnutí článku

Díky výrazně nízkých cenám produktů si lidé často myslí, že je MiniInTheBox podvod, a nemohou tam tak nakoupit kvalitní zboží. Kvalita výrobků je jedna věc, o podvodné služby se však nejedná.

Negativní recenze MiniInTheBox se zaměřují především na špatnou komunikaci se zákaznickým servisem a problémy s vrácením zboží. E-shop má však také velké množství pozitivních recenzí od pravidelně nakupujících zákazníků.

Recenze v češtině lze najít na webu endora.cz nebo plnapenezenka.cz. Pokud zákazník stále váhá s nákupem, je dobré si přečíst i zahraniční recenze nebo diskuze.

V diskuzích na internetu lidé řeší především kvalitu zakoupeného zboží nebo, zdali sedí velikosti oblečení. Často je, dle zákazníků, zboží nad očekávání hezké a kvalitní.

Je MiniInTheBox podvod?

Existuje několik důvodů, proč si někteří lidé mohou myslet, že MiniInTheBox je podvod. 

V první řadě nabízí online tržiště neuvěřitelně nízké ceny za širokou škálu produktů, často za zlomek ceny ve srovnání s jinými prodejci. Spotřebitelé se pak logicky ptají, jak je možné, že jsou ceny tak nízké. Je to na úkor kvality? 

Mezi další důvody, proč si mnoho lidí myslí, že MiniInTheBox je podvod patří: 

 • sídlo v Číně
 • pouze online tržiště
 • stížnosti a negativní recenze
 • nejednotné zásady vrácení zboží

Společnost MiniInTheBox sídlí v Číně, což může rovněž přispět k tomu, že je vnímána jako podvodná stránka. Čína bohužel získala pověst země, která vyrábí a prodává padělané nebo nekvalitní zboží, takže si spotřebitelé mohou společnosti se sídlem v Číně automaticky spojovat s podvodnými aktivitami.

MiniInTheBox funguje pouze jako online tržiště a nemá žádné kamenné obchody. Lidé tak nemohou nikam přijít a zboží si prohlédnout. Vzhledem k velkému množství nabízeného zboží by to nebylo ani možné. 

Kromě toho společnost MiniInTheBox obdržela řadu stížností a negativních recenzí od zákazníků, kteří tvrdí, že obdrželi vadné nebo falešné výrobky, nebo se setkali s problémy se svými objednávkami, jako je zpoždění při přepravě nebo žádná reakce ze strany zákaznického servisu. Tyto negativní zkušenosti mohou vést ostatní k přesvědčení, že stránka není důvěryhodná a může se jednat o podvod.

MiniInTheBox má také komplikované a nejednotné zásady pro vracení zboží, což může zákazníkům ztížit získání náhrady nebo výměny vadných výrobků. Nemožnost vrácení zboží nebo ztížená komunikace se zákaznickým servisem, i vzhledem k jazykové bariéře, může spoustu zákazníků odradit. 

MiniInTheBox – recenze uživatelů

Recenze MiniInTheBox od uživatelů jsou smíšené. Uživatelé oceňují zejména nízké ceny a širokou nabídku produktů, zejména krytů na mobilní telefony a oblečení. 

Na druhou stranu, někteří uživatelé vyjadřují v recenzích MiniInTheBox negativní zkušenosti, například s dlouhou dobou dodání, problémy s celním řízením a s kvalitou výrobků, které neodpovídá popisu na webu. 

Před nákupem na MiniInTheBox je potřeba zvážit

 • kvalitu nabízeného zboží
 • dobu dodání
 • clo
 • zákaznickou podporu

MiniInTheBox recenze na kvalitu produktů se různí. Někteří uživatelé uvádějí, že produkty jsou nekvalitní, zatímco jiní jsou spokojeni. Vždy záleží, co konkrétního si uživatel objednal a jaké má očekávání. Obecně je u čínských e-shopů lepší mít nižší očekávání na kvalitu zboží. 

Dodání dodávky z Číny může trvat i několik týdnů, což je však logické, jelikož zásilky putují přes půlku světa. S delším dodáním zboží musí zákazník u čínských e-shopů zkrátka počítat. 

Pokud je hodnota dané objednávky nad určité limity, může být také naúčtováno clo a daň z přidané hodnoty (DPH).

Zákaznická podpora je velmi složitá především kvůli jazykové bariéře, na vrácení zboží má však zákazník nárok, tudíž by společnost měla snažit zákaznický servis vylepšit. 

Před nákupem na MiniInTheBox se doporučuje přečíst MiniInTheBox recenze konkrétních produktů, které daného zákazníka zajímají. Informace o obchodu lze dohledat např. na stránkách, jako je Heureka.cz nebo Favi.cz

Na MiniInTheBox lze vše nakoupit z pohodlí domova.

MiniInTheBox.com – recenze v češtině

Někteří zákazníci sice mohli mít s MiniInTheBox negativní zkušenosti, například s obdržením poškozených výrobků nebo s pomalou dobou dodání, tyto problémy však nesvědčí o podvodné činnosti. Stejně jako každý jiný internetový prodejce může mít i MiniInTheBox své nedostatky, nicméně nejedná se o podvod.

MiniInTheBox.com recenze se na internetu různí, některé recenze jsou pozitivní a nabádají další zákazníky k nákupu na webu, jiné recenze jsou zdrženlivější. 

Recenze MiniInTheBox.com je dostupná např. na webu plnapenezenka.cz, kde recenze dosahuje 3 hvězdiček z 5 možných. Mezi další weby, kde lze najít recenze na MiniInTheBox, patří např. poradna.net nebo endora.cz. 

Na webu endora.cz jsou recenze MiniInTheBox rozporuplné a datují se až k roku 2015. Především v dřívějších letech měli zákazníci problém s dlouhými doručovacími lhůtami, v současné době si na to zákazníci tolik nestěžují. 

Dalším problémem na webu endora.cz je nekomunikace ze strany zákaznické podpory, což bude pravděpodobně i dnešní problém. Další negativní recenze vznikly např. kvůli požadování platby za již zaplacené zboží nebo nemožnost dokončit objednávku již zaplaceného zboží. 

Aby si zákazníci zajistili pozitivní zkušenosti s nákupem u MiniInTheBox, měli by si přečíst recenze MiniInTheBox.com, zkontrolovat pravidla pro vracení zboží a ujistit se, že při nákupu používají bezpečné platební metody. Dodržováním těchto doporučení lze nakupovat s důvěrou a člověk se může vyhnout případným obavám z podvodu.

Podobně lze najít i recenze Shein a dalších čínských e-shopů.

MiniInTheBox – diskuze

Na internetu lze také dohledat velké množství diskuzí o MiniInTheBox, které se týkají různých témat. Je to částečně proto, že se jedná o poměrně neprobádaný obchod, a částečně kvůli tomu, že člověk nakupuje levné zboží z Číny. 

Lidé mají na MiniInTheBox smíšené názory. V diskuzích MiniInTheBox zákazníci pozitivně hodnotí širokou škála produktů, které jsou k dispozici za přijatelné ceny. 

Dále oceňují pohodlí, které jim poskytuje možnost najít na jednom místě vše od technických pomůcek až po předměty pro domácnost. Vysoké hodnocení od zákazníků získává také rychlá doprava a snadný proces objednávání. 

Na druhou stranu se v diskuzích MiniInTheBox objevily stížnosti na kvalitu některých výrobků. Někteří zákazníci obdrželi poškozené nebo vadné zboží a hlásili potíže s vrácením peněz nebo výměnou zboží. Objevují se také obavy ohledně pravosti některých výrobků, protože nemusí pocházet od původní značky nebo mohou být méně kvalitní, než se očekávalo.

Celkově se názory na MiniInTheBox různí. Zatímco někteří zákazníci mají s webem pozitivní zkušenosti, jiní byli zklamáni kvalitou výrobků a zákaznickým servisem. Je důležité, aby potenciální zákazníci před nákupem pečlivě prozkoumali produkty a přečetli si recenze. 

Co vše lze koupit na MiniInTheBox?

MiniInTheBox je internetový obchod, který nabízí širokou škálu produktů za dostupné ceny. 

Společnost MiniInTheBox, jejíž ústředí se nachází v Číně, rozšířila svou působnost do více než 50 různých zemí světa a poskytuje zákazníkům přístup na globální trh. 

Obchod je známý svým rozsáhlým výběrem produktů, od spotřební elektroniky přes zboží pro domácnost a životní styl, módní a kosmetické výrobky až po sportovní a outdoorové vybavení. Nabízí také různé gadgety, příslušenství a novinky, které se v tradičních maloobchodních prodejnách těžko hledají. 

Mezi základní druhy zboží na MiniInTheBox patří: 

 • dámské oblečení
 • pánské oblečení
 • boty a kabelky
 • dům a zahrada
 • svatby a akce
 • dětské zboží
 • hračky
 • elektronika
 • sportovní a outdoorové zboží
 • krása a péče o vlasy

MiniInTheBox se pyšní konkurenčními cenami, díky nimž je cílem zákazníků, kteří hledají zboží za nízké ceny. 

MiniInTheBox nabízí rozsáhlou sbírku elektronických zařízení od nejlepších značek. Člověk zde najde nejnovější modely iPhonů, Samsungů, Huawei a dalších oblíbených značek. Kromě toho lze zakoupit také příslušenství, jako jsou pouzdra na telefony, ochranné kryty obrazovky, nabíječky a další.

MiniInTheBox je také vhodný pro technické nadšence, každého pak potěší nabídka gadgetů, která je na MiniInTheBox k dispozici. Od reproduktorů Bluetooth, sluchátek, herního příslušenství, dronů až po gadgety pro zabezpečení domácnosti – každý si zde najde něco pro sebe. Platforma nabízí také jedinečné a inovativní gadgety, které v místních obchodech nenajdete.

Na platformě MiniInTheBox lze také koupit kolekci bytových dekorací, ložního prádla, kuchyňských nástrojů a dalších potřeb pro domácnost. Platforma nabízí také řadu outdoorových produktů, včetně kempingového vybavení a dalších.

MiniInTheBox má v nabídce také rozsáhlou sbírku módních a kosmetických výrobků, od módního oblečení až po šperky a doplňky. Každý zde najde všechny nejnovější módní trendy za dostupné ceny. 

Platforma nabízí také různé sportovní vybavení, například podložky na jógu, fitness vybavení a lahve na vodu. Na MiniInTheBox si lze koupit také předměty pro různé outdoorové aktivity, jako je kempování, turistika a cyklistika.

MiniInTheBox není podvod

Celkově je důležité si uvědomit, že ačkoli mohou existovat oprávněné důvody pro to, aby lidé byli při nakupování na MiniInTheBox opatrní, nemusí to nutně znamenat, že společnost je podvodník. 

MiniInTheBox je menší verze známějšího LightInTheBox, který si získal nesčetně spokojených zákazníků. Problémy s nákupem jistě nastat mohou, nicméně o podvod se nejedná. LightInTheBox recenze jsou však tak rozporuplné.

Před nákupem na jakémkoli internetovém tržišti je vždy moudré provést důkladný průzkum a přečíst si recenze a při jednání se společnostmi se sídlem v zahraničí postupovat obezřetně. Nakonec je na každém jednotlivém spotřebiteli, aby zvážil rizika a učinil informované rozhodnutí, zda společnosti MiniInTheBox důvěřovat, či nikoli.

© 2024 Puntanela.cz | Nakódoval Leoš Lang